• CHĘĆ NIESIENIA POMOCY TO SZLACHETNA CECHA

• Nie pierwszy raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że mają czułe serca i natychmiast odpowiedzieli na apel samorządu szkolnego dotyczący pomocy powodzianom z Dolnego Śląska. Dzięki ich ofiarności zebraliśmy wiele potrzebnych artykułów, które trafią do potrzebujących. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, a szczególnie Karolowi Wesołowskiemu, byłemu uczniowi naszej szkoły, który bez wahania zorganizował transport zebranych rzeczy do budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej. Pamiętajmy, każdy przejaw dobrej woli ma ogromne znaczenie .

• Spotkanie z Rummikub'em

• W dniu dzisiejszym, 17 września, Szkołę Podstawową nr 2 odwiedziły trenerki gry Rummikub, panie Danuta Michno oraz Joanna Gros wraz z szkolnym klubem Rummikub z SP w Przedborzu. Cieszymy się, że znaleźli się wśród nas fani tej gry i przyszli na spotkanie, aby poznać jej reguły i zasady. Trenerki nie musiały przekonywać uczniów, że jest to doskonała nauka przez zabawę, która rozwija logiczne myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy rywalizacji, kreatywności i zasad fair play.

Sami uczniowie, już od pierwszych minut z zaangażowaniem doskonalili podejmowanie decyzji, analizowali sytuacjię i oceniali ryzyko.

Dziękujemy Paniom oraz uczniom z Przedborza za miłe popołudnie z Rummikubem .

• Szkoły pełne talentów 3

• Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu "Szkoły pełne talentów 3".​​ I w tym roku akcja polega na tym, że robiąc zakupy zawierające minimum jeden owoc 🍎lub warzywo w sklepie Lidl za każde 50 zł otrzymać można 1 Talenciaka. Można je aktywować na stronie lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny lub skanując z nich unikalny kod QR, i przypisać je do naszej szkoły. Można również przynieść Talenciaka do szkoły i przekazać je do specjalnych pudełek 📦,które będą znajdować się w pokoju nauczycielskim klas 1-3, sekretariacie oraz w pokoju nauczycielskim klas 6-8. Można również przekazać je wychowawcom. Szkoła zgromadzone Talenciaki będzie mogła wymienić na atrakcyjne wyposażenie szkolne.

W ubiegłych latach zebrane kupony wymieniliśmy na pomoce szkolne.

Zachęcamy do wspólnej zabawy!!!

Razem możemy więcej 😘

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę lidl.pl/ Szkoly