„Matematyczne Potyczki 2022” – gminny konkurs klas piątych
- Sukces ucznia z klasy 5 a w gminnym konkursie matematycznym
Certyfikat udziału w ogólnopolskiej kampanii!!!
Nasza szkoła otrzymała Certyfikat i podziękowania .Oto jego treść:
"Bardzo dziękujemy, za udział w akcji Przytul się do drzewa i przesłanie cudownych zdjęć. W podziękowaniu za zaangażowanie w przytulanie drzew, mające za zadanie zwrócić uwagę na ochronę lasów przed niszczeniem i pożarami, w załączeniu przesyłamy certyfikat uczestnictwa w naszej akcji. Zapraszamy do śledzenia nas na FB i stronie internetowej, przesłane od Państwa zdjęcia niedługo zostaną opublikowane."
Jeszcze raz dziękujemy Wam drodzy uczniowie :)
Finał akcji "Paczka dla Ukrainy"
Agnieszka Ozimek i Gabrysia Gliniany finalistkami Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2022!
Bieżący rok szkolny to ogrom sukcesów w naszej szkole. Nasi uczniowie odnoszą laury w konkursach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim czy ogólnopolskim. Teraz poszliśmy o krok dalej – Agnieszka Ozimek i Gabrysia Gliniany z klasy 8c – zostały finalistkami Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2022! Ogromnie się cieszymy i gratulujemy dziewczynom takiego sukcesu! Konkurs Baltie odbywa się na platformie baltie.net i jest złożony z 4 etapów: domowego, szkolnego, wojewódzkiego i finału. Uczestnicy konkursu są podzieleni na 3 kategorie wiekowe: klasy 1-3 (kat. A), klasy 4-6 (kat. B) i klasy 7-8 (kat. C). Uczestniczą w nim uczniowie z Polski, Czech i Słowacji. W etapie domowym uczestniczyło ponad 7000 uczniów, a do finału zakwalifikowało się 369 – w tym 7 uczniów z naszej szkoły: Agnieszka Ozimek z klasy 8c, Gabrysia Gliniany z klasy 8c, Gabriel Pastuła z klasy 8a, Oliwia Fitał z klasy 8c, Agata Pieprzycka z klasy 7d, Alan Fitał z klasy 6b i Wiktor Pieprzycki z klasy 5c. Finał konkursu był 10 czerwca 2022 r. na Uniwersytecie Rzeszowskim, opiekę nad uczestnikami konkursu sprawowała pani Dorota Haptaś. Finalistki do konkursu przygotowywała pani Agnieszka Słotwińska. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie w przyszłym roku szkolnym! Warto!
1
Klasy piąte w Bochni i w Wiśniczu
6 czerwca 2022 r. klasy piąte pojechały na wycieczkę do Bochni i Wiśnicza. W Kopalni Soli Bochnia zwiedzaliśmy podziemny labirynt położony pod miastem. Stare wyrobiska dostarczają niezrównanych wrażeń estetycznych. Trasę pokonywaliśmy pieszo, jechaliśmy kolejką i płynęliśmy łodzią. Atrakcją kopalni jest Podziemna Ekspozycja Multimedialna, dzięki której wycieczka w kopalni ma charakter podróży w czasie rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego. Przewodnikom w opowiadaniu o kopalni pomagają nie tylko polscy królowie, ale i duch Cystersa - mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. W podziemiach zjedliśmy smaczny obiad, a następnie udaliśmy się do Starego Wiśnicza, gdzie zwiedzaliśmy piękny zamek z XIV w. Obejrzeliśmy również prezentację z wykorzystaniem urządzenia zwanego Occulus - to swobodny lot przez XVII - wieczny wiśnicki zamek. Zobaczyliśmy jego wnętrza i życie mieszkańców. Rzeczywiste przedmioty z wyposażenia zamkowego muzeum połączono ze światem wykreowanym dzięki współczesnej technice. Wycieczka była super!
76
Laureaci konkursu "Leśne zakamarki ".
W piątek,10 czerwca, w szkółce leśnej w Świerczowie nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom dziewiętnastego już konkursu plastycznego „Leśne zakamarki” . Do konkursu zgłoszonych zostało 207 prac z 37 szkół podstawowych, a wśród nich znaleźli się uczniowie "Dwójki", którzy wywarli wielkie wrażenie na jury otrzymując nagrody w różnych kategoriach.
5Brawa dla Maya Kostuj Vb, która otrzymała nagrodę Grand – Prix za najbardziej wyróżniające się prace.
W kategorii Grafika nagrodę otrzymała Nina Kumor IV a
W kategorii Kolaż nagrodę otrzymali Aleksander Tabisz IV c oraz Martyna Marut V b
W kategorii Rysunek nagrodę otrzymał Sławomir Mazur Vc
W kategorii Malarstwo nagrody otrzymali Maya Kostuj V b, Natalia Kaźmierczak VI b oraz
Antoni Stąpor IV b
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych niesamowitych prac i sukcesów !!!
Uwaga, uwaga mamy kolejnego laureata!!!
Miło nam ogłosić, że Maja Stąpor, uczennica klasy 2c została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”. Dzisiaj osobiście odebrała nagrodę.
Maju, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Dzień rodziny w klasie 2a
7 czerwca w radosnej atmosferze wierszy Jana Brzechwy uczniowie klasy 2a wraz z Rodzicami spędzili Święto Rodziny. Po występach był czas na grillowanie i wspólne zabawy. A w prezencie - portrety cieniowe. Bródka po tacie, czy nosek po mamie ? Każdy rodzic wyszukiwał znaki charakterystyczne swojej pociechy.
Było wesoło:)
9
Odebranie nagrody w konkursie "Gdzie ukrywa się zdrowie"
9 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyło się święto ekologiczno-artystyczne oraz rozdanie nagród za Regionalny Konkurs Plastyczny ph. „Gdzie ukrywa się zdrowie”.
Wśród zaproszonych gości byli dr Barbara Wolny-Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie,
Hubert Sobiczewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec,
Andrzej Głaz – Wójt Gminy Tuszów Narodowy,
Małgorzata Janeczek – Prezes GS Tuszów Narodowy,
Katarzyna Kasprzak – Prezes Stowarzyszenia Oświatowo-Wychowawczego „Ojcowizna” w Tuszowie Narodowym.
Cieszymy się, że nasza uczennica Julia Wołoszyn wraz z opiekunem Lidią Wiktor uczestniczyły w tym niezwykłym wydarzeniu i odebrały dyplom oraz nagrodę.
Jeszcze raz gratulujemy Julci i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!!
Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Albus 2022
W dniach 9 -13 maja 2022 roku w naszej szkole przeprowadzony został Ogólnopolski Konkurs Albus z fizyki, geografii, języka angielskiego, języka polskiego i matematyki . Do pisania testów przystąpiło ponad 150 uczniów
z klas 4-8.Na podstawie wyników przyznane zostały nagrody oraz wystawione dyplomy laureatów i wyróżnionych zgodnie z ujętymi w regulaminie zasadami:
miejsce 1: Grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa;
miejsca od 2 do 5: Dyplomy laureatów oraz nagrody książkowe;
miejsca od 6 do 10: Dyplomy laureatów;
miejsca od 11 do 15: Dyplomy wyróżnienia;
miejsca od 16: Dyplomy uznania.
Poniżej publikujemy listę laureatów i wyróżnionych z naszej szkoły z matematyki, fizyki, geografii i języka polskiego (uczniowie wyróżnieni z języka angielskiego zostali zaprezentowani we wcześniejszym artykule).
Matematyka
Hubert Zygo z kl. 7 b za zajęcie 1 miejsca otrzymał grawerowany dyplom laureata i nagrodę książkową (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska -Koźmic, zajęcia dodatkowe mgr Helena Mazan)
Brajan Kassa z kl. 8 d za zajęcie 5 miejsca otrzymał dyplom laureata i nagrodę książkową (opiekun dydaktyczny – mgr Helena Mazan)
Laureatami tego konkursu zostali również:
Nikodem Grabiec kl. 5d (opiekun dydaktyczny – mgr Helena Mazan)
Mateusz Koszela kl. 5a (opiekun dydaktyczny – mgr Teresa Franczyk)
Dominik Dziechciarz kl. 8d (opiekun dydaktyczny – mgr Helena Mazan)
Blanka Kumor kl. 8d (opiekun dydaktyczny – mgr Helena Mazan
Dyplomy wyróżnienia otrzymali:
Jakub Zięba kl. 4a (opiekun dydaktyczny – mgr Helena Mazan)
Hubert Mytych kl. 6c (opiekun dydaktyczny – mgr Bożena Kochanowska-Koźmic, zajęcia dodatkowe mgr Helena Mazan)
Andżelika Nowakowska kl. 8c (opiekun dydaktyczny – mgr Helena Mazan)
Igor Kwaśnik kl. 8b (opiekun dydaktyczny – mgr Teresa Franczyk)
Niektórym uczniom zabrakło niewiele punktów, aby uzyskać wyróżnienie.
Tylko 1 punkt zabrakło Maksymilianowi Nowickiemu z klasy 7d.
Pozostali uczniowie, których wynik zasługuje na uwagę i pochwałę to:
Nina Kumor kl. 4a
Anastazja Reguła kl. 4b
Michał Makocki kl. 7d
Izabela Kozioł kl. 8b
Julia Śpiewak kl. 8b
Fizyka
W konkursie z fizyki wyróżnienie uzyskał Brajan Kassa z klasy 8d (11 miejsce), a wśród uczestników z klas 7 najlepszy wynik uzyskał Hubert Zygo z klasy 7b.
Geografia
W konkursie z geografii dyplom wyróżnienia otrzymali:
Sławomir Mazur z klasy 5c (15 miejsce) oraz Oskar Panek z klasy 6b (12 miejsce).
Wśród uczestników z klas 8 najlepszy wynik uzyskała Antonina Grabiec z klasy 8b.
Język polski
W konkursie z języka polskiego dyplom laureata zdobył Nikodem Grabiec z klasy 5d (9 miejsce),
a wyróżnienie uzyskali Nikodem Kaźmierczak z klasy 5d (15 miejsce) oraz Izabela Kozioł z klasy 8b (13 miejsce).Wśród uczestników z klas 6 najlepszy wynik uzyskała Marlena Gul z klasy 6b, a z klas 7 - Miłosz Marut z klasy 7b.
Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy dużo sukcesów w kolejnych konkursach.
Plastyczne sukcesy w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane".
Uczniowie "Dwójki" po raz pierwszy wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane".
Byliśmy niezmiernie dumni, gdy otrzymaliśmy wiadomość o tym, że dwoje z naszych podopiecznych zostało nagrodzonych w tym prestiżowym wydarzeniu. Tym bardziej iż jesteśmy placówką noszącą imię tego wybitnego poety -poety pokolenia Kolumbów, powstańca warszawskiego, wielkiego Polaka.
Wielkie brawa dla :
Sławomira Mazura, kl. 5c który zajął III miejsce za pracę „Tego dnia”, opiekun p. Lidia Wiktor
Natalii Kaźmierczak, kl. 6 b która otrzymała wyróżnienie za pracę, „Tego dnia”, opiekun p. Lidia Wiktor
Dodajmy tylko, że na konkurs wpłynęło 1178 prac plastycznych z całej Polski. Komisja konkursowa wyłoniła 31 laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas 4-6 i uczniowie klas 7- 8 (12 nagród i 19 wyróżnień).
Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem:
- Ministra Edukacji i Nauki,
- Marszałka Województwa Lubelskiego,
- Lubelskiego Kuratora Oświaty,
- Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie,
- Prezydenta Miasta Puławy.
Gratulujemy Sławkowi i Natalii i życzymy kolejnych sukcesów!!!
Konkurs biologiczny Galileo
Mamy miłe informacje dotyczące wiosennej sesji ogólnopolskiego konkursu Galileo z biologii. Nasza szkoła może pochwalić się osiągnięciami z klasy VI b:
Natalia Kazimierczak zajęła 3 miejsce i otrzymała tytuł laureata
Oskar Panek zajął 9 miejsce i otrzymał tytuł laureata
Gratulujemy i życzymy dużo sukcesów!!!
Warsztaty fizyczne w Przedszkolu nr 3
8 czerwca mieliśmy, jako uczniowie klasy 8b pod przewodnictwem p. Renaty Kłosowskiej, okazję zaprezentować pokazy fizyczne w Przedszkolu nr 3 w Kolbuszowej. Pokazywaliśmy przedszkolakom m. in. doświadczenia z napięciem powierzchniowym, prądem, hologramami, magnesami czy elektryzowaniem. Choć dość nietypowa, widownia wykazywała całkiem spore zainteresowanie tematem i myślę, że przynajmniej trochę zaszczepiliśmy w maluchach ciekawość dla fizyki.
6
Wycieczka klas ósmych do Oświęcimia i Wadowic
1 czerwca o godzinie 5:00 ósme klasy z naszej szkoły wyjechały na wycieczkę. Celem podróży był Oświęcim oraz Wadowice.
Po kilku godzinach przyjechaliśmy na miejsce. Przed nami zobaczyliśmy hitlerowski obóz koncentracyjny- Auschwitz.
W muzeum zwiedzaliśmy różne baraki. Widzieliśmy między innymi ogromne ilości butów, naczyń, okularów oraz walizek pozostawionych przez więźniów. Myślę, że nikt z nas do końca nie zdawał sobie sprawy, jak mnóstwo ludzi wtedy cierpiało i ilu z nich straciło tam życie, dopóki sami nie zobaczyliśmy tego miejsca na własne oczy.
Przerażające jest to co człowiek jest w stanie zrobić drugiemu człowiekowi i aż trudno uświadomić sobie, że ludzie mogą być tak okrutni.
Wiele razy słyszałam, że każdy chociaż raz powinien odwiedzić Oświęcim i szczerze mówiąc, teraz podzielam ich zdanie. Auschwitz- Birkenau i słowa: ,, Arbeit macht frei." czyli ,,praca czyni wolnym"- umieszczonymi na bramie przed obozem na zawsze pozostaną w mojej pamięci.
Po zakończeniu zwiedzania, wróciliśmy do autobusów i udaliśmy się w dalszą podróż. Dotarliśmy do Wadowic, gdzie zwiedziliśmy muzeum poświęcone papieżowi Polakowi- Janie Pawle II i zjedliśmy słynne kremówki. W drodze powrotnej nie brakowało muzyki i śpiewu uczniów.
Wyjazd zakończył się około 21:30. Pełni wrażeń i z obolałymi strunami głosowymi od piosenek, wróciliśmy do domów w sercach niosąc pamiątke po tym wyjątkowym dniu.- Izabela
Święto szkoły oczami uczennicy
Z Kamiliadą w tym roku, świętowaliśmy 117 - lecie naszej szkoły. Dwójka obchodziła tę uroczystość 4 czerwca w sobotę. Jak już tradycja nakazuje, rozpoczęliśmy ją od przemarszu ulicami miasta z akompaniamentem Szkoły Muzycznej.
Następnie głos zabrali m. in. Dyrektor Jerzy Sitko, Burmistrz Jan Zuba i Poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec.
Po tej części, górę nad powagą wzięła zabawa. Mogliśmy kibicować starszym klasom przy rozgrywkach w piłce nożnej i ręcznej oraz młodszym na hali gimnastycznej przy różnych potyczkach. Oprócz tego dużą uwagę skupiały na sobie pokazy fizyczne. Uczniowie prezentowali doświadczenia z zakresu różnych działów tej nauki. Świetnie mogliśmy się bawić również na "dmuchańcach" i przy prezentacjach szkół średnich. Dużym zainteresowaniem cieszył się też Klub Żeglarski z Kolbuszowej.
Kamiliady to pewnie jedna z tych rzeczy, za którymi będę tęsknić po opuszczeniu murów Dwójki.-Antosia
37
Wyróżnienia w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Uczennice klasy 5 b Martyna Marut oraz Amelia Wróbel otrzymały wyróżnienia w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Szlakiem Orlich Gniazd", organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Częstochowie.
Gratulujemy dziewczynkom i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!!
Finał Ogólnopolskiej akcji "Przytul się do drzewa".
Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. "Dwójka" włączyła się do akcji przygotowanej przez Strażników Lasów by zwrócić uwagę na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, by uczulić na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą szczególną akcję :)
Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć !!!
18
Kamiliada
- 79
Paczki dla Ukrainy - akcja Caritas Diecezji Rzeszowskiej
Wycieczka do Lublina dla aktywnych działaczy Samorządu Szkolnego :)
Już myślałam, że się spóźnię. Na szczęście dworcowy zegar wskazuje jeszcze 5 minut do odjazdu pociągu. Jest niedziela, 5 czerwca i wycieczka do Lublina z tegorocznym samorządem szkolnym i najaktywniejszymi uczniami nie odjedzie beze mnie.
Pociąg wyjeżdża z mgły. Jedziemy. Trzy godziny mijają dość szybko. Wysiadamy na dworcu, gdzie wita nas pani przewodniczka. Przejazd trolejbusem do centrum spotyka się z dość dużym entuzjazmem ze strony najmłodszych uczestników. Po zdjęciu grupowym pod intetesującą instalacją artystyczną (jednogłośnie stwierdzamy, że przedstawia ona płomienie) idziemy pod zamek. Po drodze ciekawym splotem przypadków mamy możliwość zjedzenia gofrów, więc nikt nie odmawia. Jeszcze tylko lody i zmierzamy w stronę Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur (CSK). Krótka przerwa na pomachanie wilnianom przez tamtejszy wirtualny portal łączący nas z Litwą i z powrotem na trasie.
48Na wnętrze CSK nie możemy się napatrzeć. To dość niepowtarzalne miejsce, gdzie jedyną wskazowką do odnalezienia drogi wśród skomplikowanych schodów, przejść i korytarzy jest zawieszony Pinokio czy inna lalka. Drewniana kukiełka wskazuje nam drogę i tym razem nie kłamie, bo trafiamy na widownię Teatru Andersena. Podejrzewam, że "Pipi Långstrump" to spektakl dla młodszej części wycieczki, ale jednak się mylę. Przedstawienie jest świetne i żałuję, że na jego początku był komunikat o zakazie robienia zdjęć.
Po wyjściu kierujemy się do jedynego znanego nam miejsca w każdym nieznanym mieście - McDonald'sa. Kolejki nam nie sprzyjają, ale jesteśmy wytrwali. Kolejna przejażdżka trolejbusem i jesteśmy na dworcu. Podróż mija nam spokojnie, bowiem przy powoli zachodzącym słońcu. Takie okoliczności umilają nasza podróż i dodają do niej trochę magii.
W końcu jesteśmy. Pociąg zatrzymuje się przy niebieskim znaku z białymi literami, które układają się w znajomy nam napis. Wszyscy zadowoleni, tylko że jutro jeszcze trzeba iść do szkoły...
- Antosia
Archiwum Aktualności